بهمن, 1397 بدون نظر اخبار بازی ها

اخبار جدید Resident Evil 2 remake ؛ از انتشار نقد و نمرات بازی تا بسته الحاقی جدید

شرکت Capcom هنگامی که تصمیم گرفت بازی کلاسیک Resident Evil 2 را کاملا از نو برای نسل جدید بسازد، وارد چالش بزرگی شد. ریمیک بازی Resident Evil 2‌ چیزی بیش‌تر از بهبود جلوه‌های بصری یا ارتقای مکانیک بازی است. می‌توان گفت با یک بازی کاملا جدید روبرو هستیم.

در ریمیک Resident Evil 2‌ مسیر A/B در بازی اصلی به دو داستان کاملا مجزا و بزرگ تبدیل شده‌اند. یکی از این داستان‌ها توسط Leon Kennedy هدایت می‌شوند و دیگری توسط Claire Redfield. این دو داستان طرف‌های مختلف از داستان اصلی را به ما نشان می‌دهند. همچنین می‌توانیم در ابتدا هر کدام از داستان‌ها را که خواستیم انتخاب کنیم.

Capcom همچنین سطح‌های مختلفی را برای بازی تعین کرده و بعضی از jump scareهای بازی را که بازیکن به خاطر دارد، تغییر داده است تا بازی برای بازیکن جالب‌تر باشد.

ریمیک بازی Resident Evil 2 همواره در نمایشگاه‌های مختلف خوش درخشیده و از ابتدا طرفدار این بازی بودیم. حال زمان آن رسیده تا نسخه اصلی بازی را ببینیم.

سری Resident Evil را می‌توان یکی از عناوین مهم در صنعت بازی‌‌های ویدئویی به شمار آورد. بازی که البته ایده‌ی اولیه‌ی آن از عنوانی با نام Sweet Home گرفته شد؛ عنوانی که توسط کپکام در سال ۱۹۸۹ به بازار عرضه شد و به نوعی می‌توان آن را آغازگر سبک ترس و بقا به شمار آورد. اگرچه در این موضوع شکی نیست که سری‌های دیگری به مانند Alone In The Dark با بهره گیری از ایده‌های جدید، توانسته‌اند انقلابی در این سبک به وجود بیاورند اما این Resident Evil و شخص شنیجی میکامی بوده‌اند که ما را با دنیای جدیدی آشنا کردند؛ دنیایی که ترس و وحشت در آن موج می‌زد. موفقیت سری Resdient Evil باعث شد تا کپکام که در آن زمان در آستانه‌ی ورشکستگی قرار داشت، با سود هنگفتی که از فروش بازی Resident Evil به دست آورده است سریعاً به فکر ساخت نسخه‌های بعدی این سری باشد. طی این سال‌ها شاهد عرضه‌ی نسخه‌های متعددی از این سری بوده‌ایم که به تدریج باعث تکامل و پیشرفت آن شده‌اند. اگرچه در این میان با عرضه‌ی نسخه‌ی ششم، سری Resident Evil  کمی از آن سبک همیشگی خود فاصله گرفت اما با عرضه‌ی نسخه‌ی Biohazard، کپکام نشان داد که قصد دارد بار دیگر وحشت را به این سری بازگرداند.

بدون شک در میان تمامی نسخه‌های عرضه شده از سری Resident Evil، نسخه‌ی دوم را می‌توان یکی از محبوب‌ترین و موفق‌ترین آن‌ها به شمار آورد. در جریان رویداد E3 2018، کپکام طی اقدامی غافل‌گیر کننده از نسخه‌ی بازسازی شده‌ی بازی Resident Evil 2 رونمایی کرد. به جرات شاید بتوان بازی Resident Evil 2  Remake را یک نسخه‌ی متفاوتی از این سری به شمار آورد زیرا تنها شاهد یک ریمستر ساده نیستیم بلکه کپکام این بازی و گیم‌پلی آن را از پایه بازسازی و ویژگی‌های جدیدی به آن اضافه کرده که تجربه‌ی دوباره‌ی آن را هیجان انگیز‌تر می‌کند. به نظر می‌رسد با عرضه‌ی بازی Resident Evil 2 Remake، این سری و به طور کلی ژانر ترس و بقا، جانی دوباره خواهد گرفت.

بازی Resident Evil 2 Remake طی‌روزهای آینده عرضه خواهد شد و حال به تازگی نقدها و نمرات این بازی نیز منتشر شده‌اند که با یکدیگر مروری بر آن‌ها خواهیم داشت:

Game Revolution 10/10

چه هوادار قدیمی این سری هستید و یا چه تازه با آن اشنا شده باشید، Resident Evil 2 کاملا یک تجربه‌ی شگفت انگیز است. به مانند نسخه‌ی کلاسیک، Resident Evil 2 Remake نیز همچنان بهترین نسخه‌ی این سری به شمار می‌رود که عملکردی فراتر از انتظارات من داشته است. اگرچه نمی‌توان آن را جایگزین نسخه‌ی کلاسیک دانست اما Resident Evil 2 Remake را می‌توان یک بازنویسی عالی، یک به‌روزرسانی شگفت انگیز و در نهایت یک تجربه فوق‌العاده به شمار آورد.

We Got This Covered 10/10

Resident Evil 2 قطعا یک باز‌سازی باشکوه است؛ بازی که با کارگردانی جدید و اعتماد به نفسی بیشتر از سوی سازندگان تقویت شده است. کپکام هم اکنون به درک خوبی از این موضوع رسیده که سری Resident Evil باید چگونه باشد. نتیجه‌ی کار نیز یک بازی با سبک ترس و بقای خالص از آب درآمده که متناسب با نسل جدید بازسازی شده است. پدر خوانده‌ی سبک ترس و بقا بار دیگر بازگشته است.

Eurogamer (بدون نمره)

ککام در نهایت توانست در بازی Resident Evil 2 Remake که یک بازسازی تمام عیار (کامل) به شمار می‌رود، تجربه‌ای رضایت بخش هم برای بازی‌بازان قدیمی و هم برای کاربران جدید خلق کند.

Metro GameCentral 9/10

یک نسخه‌ی بازسازی شده‌ی شگفت انگیز با بودجه‌ی هنگفت از سری بسیار محبوب Resident Evil؛ عنوانی که تلاش می‌‌کند تا از نظر بصری به مانند بازی‌های امروزی مدرن به نظر برسد و از لحاظ گیم‌پلی نیز میان تجربه‌ی جدید و تجربه‌ی قدیم تعادل برقرار کند.

Destructoid 9/10

بسیاری از نقاط قوت و ویژگی‌های محبوب نسخه‌ی قدیمی نه تنها حفظ شده، بلکه حتی بهبود یافته‌اند.

DualShockers 9/10

Resident Evil 2 را می‌توان به تنهایی یکی از بهترین و شگفت انگیزترین بازی‌های بازسازی شده‌ای دانست که تا به حال ساخته شده است و من به سختی می‌توانم نمونه‌ای را پیدا کنم که از این لحاظ با بازی Resident Evil 2 قابل قیاس باشد

GameSpot 9/10

از آن‌جایی که بازی Resident Evil 2 ریشه‌های محکمیدر گذشته دارد (اشاره به محبوبیت نسخه‌های قدیمی)، همان ترس و وحشت مشابه را به گونه‌ای بازسازی کرده است که در نوع خود یک تجربه‌ی جدید و متفاوت به شمار می‌رود.

VideoGamer 9/10

Resident Evil 2 چیزی بیشتر از بازسازی یک بازی کلاسیک است. این بازی را می‌توان یکی از بهترین عناوین سبک ترس و بقا به شمار آورد که شما به مدت طولانی آن را تجربه خواهید کرد.

IGN 9/10

کپکام با بازسازی کامل بازی کلاسیک Resident Evil 2 و تلاش برای این‌که این بازی به مانند بازی‌های سال ۲۰۱۹ به نظر برسد، کار فوق‌العاده‌ای انجام داده است. اگر در مسیر انتشار نسخه‌های متعدد این سری، احساس کرده‌اید که این سری کمی از مسیر خود منحرف شده، باید گفت که این سری با نسخه‌ی جدید بار دیگر به روزهای خوب خود بازگشته است. مبارزات با زامبی‌ها بسیار رضایت بخش بوده و کاوش در خرابه‌های راکون سیتی بسیار دلهره‌آور است. تنها نکته‌ی نا‌امید کننده را می‌توان این موضوع دانست که کپکام محتویاتی را در پشت تجربه‌ی چند باره‌ی بازی پنهان کرده است ( اشاره به قابلیت‌های مختلفی که در بازی دوم برای شخصیت‌های آن آزاد می‌شود). اما هر شخصیتی را که انتخاب کنید، تجربه‌ی Resident Evil 2 برای بار نخست، استانداردهای جدیدی از بازسازی بازی‌های کلاسیک را به شما نمایش می‌دهد.

Wccftech 8.5/10

Resident Evil 2 یک بازی پولیش شده، و یک بازسازی قابل احترام از یک عنوان کلاسیک در سبک تر و بقا است. اما اگر سازندگان جسارت بیشتری به خرج می‌دادند، قعطاً بازی تجربه‌ی بهتری به شمار می‌آمد. در این رابطه موارد بسیاری در بازی وجود دارند که جسارت کافی را برای تبدیل بازی Resident Evil 2 به یکی از بهترین باز‌ی‌های بازسازی شده، ندارند. البته اشتباه نکنید؛ اگر شما از طرفداران نسخه‌ی قدیمی Resident Evil 2 هستید، مطمئنا به نسخه‌ی جدید نیز علاقه مند خواهید شد. البته بازی‌بازان جدید به کمی راهنمایی و تمرین احتیاج خواهند داشت تا بتوانند اوقات خوبی را با تجربه‌ی این بازی سپری کنند.

GamesRadar+ 8/10

این بازی به زیبایی ساخته شده و برداشت قابل احترامی از نسخه‌ی قدیمی بازی است که هم می‌توان آن را یک نسخه‌ی بازسازی شده به شمار آورد و هم یک بازی کاملا جدید.

Screen Rant 8/10

اگرچه از بسیاری جهات، بازی Residen Evil 2 Remake پایین‌تر و ضعیف‌تر از نسخه‌ قدیمی عمل می‌کند اما از نقطه نظر گیم‌پلی، عملکردی فراتر از انتظار دارد و در این زمینه حتی فراتر از بازی Resident Evil 7 پیش رفته است. حتی بازی‌بازانی که نسخه‌های قدیمی این سری را تجربه نکرده و هیچ حس نوستالژی نسبت به آن ندارند نیز در این بازی موارد زیادی خواهند یافت که عاشق آن شوند و یا حتی از آن وحشت کنند.

Gamer.no 7/10

علیرغم تلاش برای جلب رضایت بازی‌بازان و مخاطبان مختلف، این بازی هیچ یک را کاملاً راضی نمی‌کند. نسخه‌ی جدید برای بازی‌بازان قدیمی Resident Evil، بسیار آسان و تحریف شده (عدم تعهد نسبت به نسخه‌ی قدیمی) خواهد بود. بازی‌بازان جدید نیز از این نکته تعجب خواهند کرد با وجود اینکه کوله پشتی آن‌ها به سلاح‌هایی همچون شات‌گان و موشک انداز مجهز است که می‌توان به وسیله‌ی آن‌ها هرچیزی از جمله درها را منفجر کرد، پس چه نیازی است که وقت زیادی از بازی را برای یافتن کلیدهای مختلف برای باز کردن درهای قفل شده صرف کنند.

بسته الحاقی Ghost Survivors بازی Resident Evil 2 Remake معرفی شد

کمپانی کپکام اعلام کرده که بازی محبوب Resident Evil 2 Remake پس از انتشار یک حالت جدید را در قالب بسته‌ی الحاقی رایگان دریافت می‌کند.

بر اساس جدیدترین اخبار بازی، کمپانی کپکام اعلام کرده که بازی Resident Evil 2 Remake قرار است پس از انتشار یک حالت جدید دریافت کند که باعث افزایش ارزش تکرار بالای بازی شود. حالت ذکر شده که Ghost Survivors نام دارد، در قالب یک بسته الحاقی رایگان به بازی اضافه خواهد شد. اطلاعاتی نیز توسط کپکام از این بسته منتشر شده که به‌طور خلاصه نشان می‌دهد که این DLC در سه مرحله منتشر می‌شود. بخش اول شامل دختر شهردار به نام کاترین و یک عضو USS به نام رابرت کِندو به عنوان شخصیت‌های قابل بازی می‌شود. گفته شده که این حالت باعث اضافه شدن حداقل یک دشمن جدید می‌شود که البته در مراحل اصلی بازی وجود ندارد.

یکی دیگر از مواردی که این بسته‌ی الحاقی به بازی Resident Evil 2 Remake اضافه می‌کند، این است که شما می‌توانید بر اساس چالش‌هایی که پشت سر می‌گذارید، از فروشگاهی که داخل بازی قرار داده شده، آیتم تهیه کنید یا اقلام خود را ارتقا دهید. این ویژگی در کنار وجود المان‌های تصادفی که به واسطه‌ی این بسته الحاقی اضافه می‌شوند، روند بازی را جذاب‌تر خواهند ساخت. مورد دیگری که در این بازی وجود دارد این است که یک‌سری از حالت‌های نسخه‌ی اصلی بازی نیز در آن وجود دارند که شما پس از اتمام مراحل اصلی، می‌توانید به سراغ آن‌ها بروید و آن‌ها را نیز به پایان برسانید. این حالت‌ها 4th Survivor and Tufu نام دارند.

 

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *