بهمن, 1397 بدون نظر اخبار بازی ها

“اقامتگاه جدید شیطان” صدرنشین جدول فروش هفتگی بریتانیا

Resident Evil 2 Remake یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های امسال بود که پیش از انتشارش هم انتظار می‌رفت که استقبال خیلی خوب گیمر‌ها را در پی داشته باشد و در نتیجه فروش خوبی را تجربه کند. حال این اتفاق رخ داده و ساخته جدید کپکام، در هفته اول انتشارش در رتبه نخست جدول فروش هفتگی انگلستان قرار گرفته است. سایت چارت ترک که وظیفه انتشار آمار مربوط به جدول فروش هفتگی انگلستان را دارد، همچنین اعلام کرده که این بازی تقریبا ۱۸ درصد فروش کم‌تری در مقایسه با Resident Evil 7 داشته است؛ البته دلیل این موضوع شاید به افزایش خرید بازی‌ها به شکل دیجیتالی هم مربوط باشد؛ چرا که چارت ترک فقط نسخه‌های فیزیکی را در آمار خود لحاظ می‌کند.

پس از دو هفته صدرنشینی مطلق Super Smash Bros Ultimate در جدول فروش بریتانیا، ورود بازی Resident Evil 2 Remake تمام معادلات را به هم زد. با ورود Resident Evil 2 Remake، بازی Super Smash Bros Ultimate که دو هفته‌ی متوالی در صدر جدول قرار داشت، به رتبه‌های پایین‌تر سقوط کرد. میزان فروش این بازی ۴۴ درصد کاهش یافته و همین موضوع سبب شده تا Super Smash Bros Ultimate با سه پله سقوط در رتبه‌ی چهارم قرار گیرد.

از صدرنشنیان جدول بریتانیا صحبت کردیم، لازم است اشاره کنیم صدرنشین سابق جدول بریتانیا یعنی بازی محبوب Red Dead Redemption 2 این هفته بار دیگر به جایگاه دوم بازگشته است. این جایگاه، هفته‌ی گذشته به بازی Ace Combat 7 تعلق داشت. بر خلاف عملکرد بی‌نظیر Ace Combat 7 در هفته‌‌ی نخست، این هفته شاهد هستیم که میزان فروش این بازی ۵۱ درصد کاهش یافته و باعث شده تا به رتبه‌ی ششم جدول سقوط کند. البته هفته‌ی آینده نسخه‌ی رایانه‌های شخصی این بازی نیز در دسترس قرار خواهد گرفت که این موضوع می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر میزان فروش بازی Ace Combat 7 داشته باشد.

از نکات جالب توجه دیگر جدول فروش بریتانیا می‌توان به ابقای بازی GTA V در میان ۱۰ بازی پرفروش و همچنین بازگشت Just Cause 4 وShadow of the Tomb Raider به میان ۴۰ بازی پرفروش بریتانیا اشاره کرد.

لیست ۴۰ بازی پرفروش این هفته‌ در بریتانیا:

لیست ۲۰ بازی برتر اکس‌باکس وان از نظر فروش در بریتانیا:

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *