اسفند, 1397 بدون نظر اخبار بازی ها

تجربه بیش از 50 میلیون کاربر در اولین ماه انتشار Apex Legends

در دو سال اخیر، عناوین بتل رویال یکی پس دیگری عرضه شدند. برخی از آن‌ها تنها چند ماه دوام آوردند اما تعداد انگشت شماری از این عناوین هنوز هم دارای بیشترین آمار بازی‌باز هستند.

از جمله عناوین بتل رویالی که پس از چند سال هنوز هم دارای بازی‌بازان زیادی هستند، می‌توان به عناوین Fortnite و PlayerUnknown’s Battlegrounds اشاره کرد که هر دو جزو محبوب ترین بازی‌های سبک بتل رویال هستند.

اما چه کسی فکر این را می‌کرد که یک عنوان بتل رویال جدید عرضه شود و در ماه اول، رکورد هر دو عنوان ذکر شده را بزند. بازی Apex Legends توسعه یافته توسط استودیوی ریسپاون (Respawn) با عرضه در کمتر از یک ماه پیش توانست یک رکورد نجومی را به دست آورد. طبق گزارش سازنده‌ی این عنوان، Apex Legneds توانست ۵۰ میلیون کاربر را در کمتر از یک ماه جذب خود کند.

البته اگر نگاهی به آمار قدیمی عنوان Apex Legends داشته باشیم، ۵۰ میلیون کاربر تعجب آور نیست! چرا که این عنوان تنها در روز اول عرضه، رقمی معادل ۲٫۵ نیم میلیون کاربر را جذب کرد؛ پس از ۷۲ ساعت این رقم به ۱۰ میلیون رسید و در آخر عنوان Apex Legends تنها در هفته‌ی اول انتشار خود توانست ۲۵ میلیون کاربر را از آن خود کند.

یکی از تحلیل گران با مقایسه‌ی آمار بازی‌بازان Apex Legends و Fortnite آمار جالبی به دست آورد. عنوان بتل رویال Fortnite، پس از دو هفته توانست به رکورد ۷۲ ساعتی Apex Legends یعنی ۱۰ میلیون کاربر برسد. پس از ۱۶ هفته، عنوان Fortnite حتی نتواسنت به رقم ۵۰ میلیون کاربر نزدیک شود. با این حال، لازم به ذکر است که روند این دو بازی در عین هم سبک بودن، بسیار متفاوت است. پس نمی‌توان درباره‎‌ی آمار این دو عنوان قضاوتی داشت.

عنوان Fortnite در زمان انتشار خود یک گیم پلی جدید را ارائه می‌داد که هنوز کاربران به آن علاقه مند نشده بودند. اما پس از گذشت زمان و ثبات سبک بتل رویال در دنیای بازی‌های رایانه‌ای، کاربران به این سبک واکنش مثبت نشان دادند. لازم به ذکر است که Fortnite در زمان انتشار، یک بازی ناقص به حساب می‌آمد، در حالی که پس از چند سال اپیک گیمز (Epic Games)، سازنده‌ی این عنوان با انتشار به‌روزرسانی‌ها و محتویات اضافی گوناگون، Fortnite را به یکی از محبوب ترین عناوین بتل رویال تبدیل کرد. اما Apex Legends هم اکنون یک عنوان کامل و فوق‌العاده است که در آینده با دریافت به‌روزرسانی‌های متعدد از سوی سازندگان، همواره بهتر خواهد شد.

در آخر باید ذکر کرد، عنوان بتل رویال Apex Legends هنوز هم نیاز به ۱۵۰ میلیون کاربر دارد تا بتواند رکورد Fortnite را بشکند.

Apex Legends هم اکنون برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. شما می‌توانید با دریافت این عنوان بر روی پلتفرم شخصی،  همراه با دوستان خود یک بازی عالی و کامل در سبک بتل رویال را تجربه کنید.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *