اسفند, 1397 بدون نظر اخبار بازی ها

صدر نشینی Anthem در انگلستان و  ژاپن

در هفته منتهی به ۱۱ اسفند، Anthem با‌وجود انتشار چند بازی جدید به صدرنشینی خود در جدول فروش هفتگی انگلستان ادامه داد.

سایت چارت ترک به رسم هر هفته، جدید‌ترین گزارش از فروش بازی‌ها در انگلستان را منتشر کرده که براساس آن، Anthem برای دومین هفته متوالی در جایگاه نخست قرار گرفته است. با‌اینکه این بازی خیلی از نظر نمره‌ها عملکرد ایده‌آلی نداشته، اما به نظر می‌رسد که برعکس در زمینه فروش شرایط خوبی را تجربه می‌کند و این هفته دومین صدرنشینی متوالی خودش را در جدول مذکور تجربه کرده است. با اینکه در هفته‌ای که گذشت شاهد انتشار بازی‌های جدید نسبتا زیادی بودیم، اما سه رتبه اول جدول هنوز هم در اختیار بازی‌های قدیمی‌تر است؛ به طوریکه در رتبه دوم فیفا 19 با یک پله صعود قرار گرفته و به‌نوعی جایگاهش را با Far Cry New Dawn عوض کرده که این هفته با یک پله سقوط در رتبه سوم دیده می‌شود.

پس از صدرنشینی در جدول فروش بریتانیا، حالا جدیدترین ساخته‌ی بایوور (BioWare) یعنی Anthem موفق شده است تا بازی‌بازان ژاپنی را نیز مجذوب خود کند. با جدول فروش هفتگی ژاپن با گیمفا همراه باشید.

بازی جدید Anthem کار خود را با یک افتتاحیه‌ی بسیار خوب ۷۸ هزار نسخه‌ای آغاز کرده است؛ اما این یک شروع معمولی محسوب نمی‌شود. این عنوان موفق شد تا در طی تنها سه روز به این فروش دست پیدا کند. همچنین طبق گزارش Media Create، تقریباً ۹۲ درصد نسخه‌های ارسال شده به فروشگاه‌ها در طی هفته‌ی اول عرضه به فروش رسیدند. این نشان می‌دهد که بازی‌بازان ژاپنی به خوبی از جدیدترین عنوان بایوور استقبال کرده‌اند. حال باید دید که این موضوع تا چه مدت ادامه پیدا می‌کند.

دیگر تازه وارد این هفته، بازی تحسین شده‌ی NieR; Automata بوده که به تازگی نسخه‌ی Game of the YoRHa Edition آن منتشر شده است. این بازی در طی  هفته‌ی اول به فروش ۲۱ هزار نسخه‌ای رسیده و رتبه‌ی چهارم فهرست را به خود اختصاص داده است. این یک عملکرد خوب برای بازی محسوب می‌شود؛ چراکه در واقع نسخه‌ی معمولی این بازی در سال ۲۰۱۷ عرضه شده است و بسیاری از طرفداران تا به حال آن را تجربه کرده‌اند.

بازی Girls und Panzer: Dream Tank Match DX نیز بالاخره برای نینتندو سوییچ منتشر شد. ساخته‌ی بندای نمکو (Bandai Namco) یک افتتاحیه‌ی ۷/۶۰۰ نسخه‌ای را تجربه کرد و در جایگاه سیزدهم قرار گرفت. در مقایسه با نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ بازی که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد و به فروش ۴۶/۰۰۰ نسخه‌ای رسید، نسخه‌ی نینتندو سوییچ عملکرد ضعیفی را داشته است. البته این موضوع برای اکثر بازی‌هایی که دیرتر از بقیه‌ی پلتفرم‌ها در دسترس نینتندو سوییچ قرار می‌گیرند، صادق است.

در انتها باید به بازی Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy اشاره کنیم که حالا برروی کنسول‌های نینتندو سوییچ و پلی‌استیشن ۴ منتشر شده است. این مجموعه‌ی محبوب و قدیمی شرکت کپکام (Capcom) کار خود را از انتهای جدول آغاز کرده است. نسخه‌ی نینتندو سوییچ و پلی‌استیشن ۴ بازی به ترتیب ۴/۴۰۰ و ۳/۷۰۰ نسخه فروخته و درجایگاه‌های هجدهم و نوزدهم قرار گرفته‌اند.

بازی‌های انحصاری :

وقتی صحبت از بازی‌های انحصاری منتشر شده در ژاپن می‌شود، نینتندو با داشتن هشت نماینده بی‌رقیب است. عناوین انحصاری این شرکت علاوه بر یک افتتاحیه‌ی قدرتمند، برای مدت زمان زیادی نیز فروش خوبی را تجربه می‌کنند. در لیست فروش این هفته، بازی‌هایی نظیر Super Smash Bros. Ultimate، New Super Mario Bros. U Deluxe دیده می‌شوند؛ حتی عناوین قدیمی‌تر مانند The Legend of Zelda: Breath of the Wild ،Mario Kart 8 Deluxe ،Splatoon 2 و Super Mario Odyssey نیز هنوز در فهرست فروش هفتگی ژاپن حضور دارند.

مانند هفته‌ی گذشته، در این هفته نیز شاهد هیچکدام از بازی‌های انحصاری مایکروسافت و سونی نیستیم.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *